Welcome to تراث
منوی کاربری  
ورود کاربران  
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید

موضوع: علامه امینی

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.
معرفی کتاب «الغدیر»

کتاب «الغدیر» بى‏نیاز از توضیح و تعریف است، چرا که نتیجه زحمات و مطالعات هجده ساعته مؤلف در شبانه روز و نیز مسافرت‌هاى او به چند کشور جهان است.
کتابى است که بزرگان و علما و نیز اکثر مراجع تقلید زمانِ مؤلف و حتى از مسیحیان، تقریظ و تقدیر و تشکر براى آن نوشته‏اند.
در این کتاب ابتدا جوانب واقعه غدیر از قبیل حدیث آن از نظر سند و دلالت، و نیز آیات در غدیر و یا احادیث مربوط به غدیر، و همچنین شعر و شعرا در غدیر، همه مورد بررسى قرار گرفته و در بسیارى از موارد با کوچک‏ترین مناسبت، مؤلف وارد موضوعات دیگر نیز گشته و در حد کامل به شکل فنى و علمى بحث نموده است.
به نظر مى‏رسد مؤلف، غدیر را نمودارى از کل جوانب تشیع فرض نموده و در حاشیه‏ی آن اشکالات و ایرادات بر عامه را به خصوص در جلد‌هاى آخر الغدیر بیان نموده است. چنانچه این روش در کتاب «یوم الغدیر» از مهدى على هاشمى (هندى) نیز دیده مى‏شود.
اکنون اگر در کتب اخیر عامه نظر کنیم خواهیم دید که تنها نام چند نفر است که در همه‏ی آن‌ها برده شده و از آن‌ها اظهار بى‏زارى نموده‏اند! در رأس همه آن‌ها نام علامه امینى و همین کتاب اوست.
چرا که در این کتاب فقط به مصادر عامى استشهاد شده و استفاده از مصادر شیعى بسیار کم است، و مواردى جمع‏آورى شده که اگر هر انسان آزاده در فکر و خالى از تعصبات مطالعه کند، در قضاوت فقط به یک نتیجه مثبت خواهد رسید.
برای مطالعه‌ی این معرفی‌نامه می‌توانید به بخش «مرزبانان حماسه‌ی جاوید» رجوع کرده و یا بر روی اینجا کلیک کنید.

نوشته شده توسط: Admin در تاریخ دوشنبه، ۰۲ شهریور ۱۳۸۸
 ارسال به دوستان نسخه چاپی


گذری بر تکاپوهای علمی علامه شیخ عبدالحسین امینی
در این بخش نیز مانند نخستین مقاله‌ی ذکرشده در قسمت «مرزبانان حماسه‌ی جاوید»، نوشته‌هایی مهم درباره‌ی شخصیت علمی صاحب کتاب الغدیر آورده شده‌اند: واقعه‌ی غدیر و گزارشگران پرشمار آن در تاریخ، الغدیر از نگاه اندیشمندان اهل‌سنت، الغدیر راه وحدت مسلمانان را هموار می‌کند، گزارشی از کتابخانه‌ی عمومی امیرالمؤمنین علیه‌السلام در نجف اشرف، الغدیر و الطاف مولا علیه‌السلام، جلوه‌ای از عنایات اهل‌بیت علیهم‌السلام به علامه‌ی امینی، پنج عنوان مقاله‌ی این بخش است. برای مطالعه‌ی این مقالات می‌توانید به بخش «مرزبانان حماسه جاوید» رجوع کرده و یا بر روی اینجا کلیک کنید.
نوشته شده توسط: Admin در تاریخ چهارشنبه، ۲۰ آذر ۱۳۸۷
 ارسال به دوستان نسخه چاپی


علامه امینی در مرزبانان حماسه‌ی جاوید
مقاله‌ای در رابطه با زندگی‌نامه علامه شیخ عبدالحسین امینی، نویسنده‌ی کتاب الغدیر به عنوان نخستین پژوهش درباره‌ی کوشش‌ها و تلاش‌های مرزبانان حماسه‌ی جاوید در پایگاه اینترنتی تراث قرار گرفته است. برای مطالعه‌ی این مقاله می‌توانید بر روی اینجا کلیک کرده و یا به بخش «مرزبانان حماسه‌ی جاوید» مراجعه کنید.
نوشته شده توسط: Admin در تاریخ چهارشنبه، ۰۸ آبان ۱۳۸۷
 ارسال به دوستان نسخه چاپی


جستجو  

کاربران حاضر  
فعلا:
11 مهمان و 0 کاربران ثبت نام شده حاضر.

شما می‌توانید از اینجا وارد سایت شده یا ثبت نام کنید.