Welcome to تراث
منوی کاربری  
ورود کاربران  
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید

موضوع: کتابخانه تراث

آیتم‌های جدیدی که با این موضوع ارسال شده‌اند به قرار زیر هستند.

<   123   >

کتاب مهدی منتظر

نسخه‌ی الکترونیکی کتاب «مهدی منتظر» آیت الله حاج شیخ محمد جواد خراسانی در کتاب‌خانه‌ی پایگاه اینترنتی تراث قرار گرفته است. این کتاب به طور جامع و مستدل وقایع قبل، حین و بعد از ظهور امام زمان علیه‌السلام را با جمع بین روایات بیان کرده تا خواننده بتواند با رویکردی منسجم با وقایع مرتبط با ظهور آشنا شود.

برای این کتاب می‌توانید به اینجا رجوع کرده و برای دانلود نسخه Word آن نیز می‌توانید به قسمت «کتاب‌خانه» رجوع کنید و یا بر روی اینجا کلیک کنید.

نوشته شده توسط: Admin در تاریخ پنجشنبه، ۰۳ دی ۱۳۸۸
 ارسال به دوستان نسخه چاپی


خورشید هدایت - مروری بر زندگانی امام رضا علیه السلام

به مناسب میلاد فرخنده‌ی امام رضا علیه‌السلام، کتاب «خورشید هدایت» جهت آشنایی بیشتر با ایشان در کتاب‌خانه‌ی تراث قرار گرفته است. «خورشید هدایت» برگ‌هایی چند از زندگانی هشتمین حجت حق، امام رضا علیه السلام را در قالب 8 ماجرا و به قلم آقای دکتر حسین فریدونی بیان می‌کند. این کتاب توسط موسسه‌ی فرهنگی نبا چاپ و نشر گردیده است.
برای دانلود نسخه‌ی الکترونیکی این کتاب شما می‌توانید به «کتاب‌خانه‌ی تراث» رجوع کرده و یا بر روی اینجا کلیک کنید.

نوشته شده توسط: Admin در تاریخ دوشنبه، ۱۱ آبان ۱۳۸۸
 ارسال به دوستان نسخه چاپی


معرفی دو عنوان کتاب در باب مهدویت به مناسبت فرارسیدن اعیاد شعبانیه

به مناسبت فرا رسیدن عید نیمه شعبان، دو عنوان کتاب به نام‌های «تولد حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف» نوشته‌ی آقای علی اصغر رضوانی و «امام مهدی علیه السلام از ولادت تا ظهور» نوشته‌ی سید محمدکاظم قزوینی در کتابخانه‌ی تراث قرارگرفته است که با کلیک بر روی اینجا و اینجا آنها را دانلود کنید.

نوشته شده توسط: Admin در تاریخ چهارشنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۸۸
 ارسال به دوستان نسخه چاپی


شفاء السقام فی زیارة خیر الأنام

کتاب «شفاء السقام فی زیارة خیر الأنام» نوشته‌ی «إمام تقی الدین ابوالحسن عبدالکافی السبکی» است. این عالم سنی در کتاب مذبور به بررسی زیارت پیامبر پرداخته است و یکی از منابع مورد استفاده برای تحقیق در موضوع شفاعت بین اهل سنت است.
برای دانلود این کتاب می‌توانید به بخش کتابخانه تراث رجوع کنید و یا بر روی اینجا کلیک کنید.

نوشته شده توسط: Admin در تاریخ سه شنبه، ۱۹ خرداد ۱۳۸۸
 ارسال به دوستان نسخه چاپی


کتاب المراجعات به چهار زبان فارسی،‌ انگلیسی، عربی، و آلمانی در پایگاه اینترنتی تراث


المراجعات یا رهبری امام علی در قرآن و سنت یکی از کتب شیعه‌است که توسط عبدالحسین شرف الدین موسوی نوشته شده‌است. در سال ۱۳۳۱ هجری قمری، علامه شرف الدین نویسنده کتاب به مصر رفته و با شیخ سلیم بشری، رییس دانشگاه الازهر دیدار می‌کند. این دیدار باعث مباحثه آن دو در حول اعتقادات شیعه و سنی می‌شود که به صورت 112 نامه ادامه پیدا می‌کند.
آنچه زیبایی این کتاب را دوچندان کرده رعایت ادب و احترام طرفین است. این کتاب، بر خلاف بسیاری از مباحثات - که پر است از اهانت ها و هتک حرمت‌ها- بدون کوچکترین شائبه ای از توهین و با انصاف متقابل تالیف گشته است و این امر اهمیت خواندن این کتاب را برای هر انسان حقیقت جو، دوچندان می کند.
به همین علت تصمیم گرفتیم که متن کامل این کتاب را به سه زبان ارائه دهیم تا بتوانیم امکان استفاده‌ی افراد بیشتری از این کتاب را فراهم کنیم. شما می‌توانید برای دوستان غیرفارسی زبانتان از دو نسخه‌ی عربی یا انگلیسی کتاب استفاده کنید.
برای مطالعه‌ی توضیحات بیشتر درباره‌ی این اثر، شما می‌توانید به «معرفی‌نامه‌ی کتاب المراجعات» در پایگاه‌اینترنتی تراث رجوع کنید.
همچنین برای دانلود نسخه‌ی فارسی بر روی اینجا، برای نسخه‌ی عربی بر روی اینجا، برای نسخه‌ی انگلیسی بر روی اینجا و برای نسخه‌ی آلمانی بر روی اینجا کلیک کنید.

نوشته شده توسط: Admin در تاریخ چهارشنبه، ۰۲ اردیبهشت ۱۳۸۸
 ارسال به دوستان نسخه چاپی


قرارگیری دو عنوان تحقیق حوزوی در کتابخانه

کتاب‌های «از ژرفای نور (امام شناسی از منظر زیارت جامعه کبیره)» و «امام مهدی(عج) در قرآن و روایات (ترجمه بخشی از کتاب الامام المهدی فی القرآن والسنة)» دو تحقیق جدیدی است که از سوی پایگاه اینترنتی مدرسه علمیه مجتهده امین دفتر تبلیغات اسلامی شهرستان اصفهان ارائه شده است.
نسخه‌ی قابل دانلود این دو تحقیق در «کتابخانه» تراث قرار گرفته است که برای دانلود می‌توانید به این بخش رجوع کرده و یا بر روی اینجا برای «از ژرفای نور» و بر روی اینجا برای «امام مهدی (عج) در قرآن و روایات» کلیک کنید.

نوشته شده توسط: Admin در تاریخ چهارشنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۸۸
 ارسال به دوستان نسخه چاپی


اصالت مهدویت در اسلام از دیدگاه اهل تسنن

نسخه‌ی الکترونیکی کتاب «اصالت مهدویت در اسلام از دیدگاه اهل تسنن» در کتابخانه‌ی پایگاه اینترنتی تراث قرارگرفته است. آقای مهدى فقیه ایمانى در این کتاب با یادآوری طرح مسئله‌ی مهدویت در زمان پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله مطالب خود را شروع کرده و در ادامه‌ی آن ردیه‌هایی که از سوی دانشمندان اهل سنت بر این مطلب ارائه شده است را مورد نقد قرارداده‌اند. همچنین ایشان با بررسی احادیث مهدویت بیان کرده‌اند که این احادیث از اصالت بالا و اعتمادپذیری در میان روایات اسلامی برخوردارند.
از دیگر موارد مورد بحث در این کتاب می‌توان به معرفی مجموعه‌ی کتب دانشمندان اهل سنت درباب مهدویت و اعتراف بیش از یکصد محقق اهل سنت به موضوع مهدویت اشاره کرد.
برای دانلود این کتاب می‌توانید به بخش «کتابخانه‌» مراجعه کرده و یا بر روی اینجا کلیک کنید.

نوشته شده توسط: Admin در تاریخ چهارشنبه، ۲۱ اسفند ۱۳۸۷
 ارسال به دوستان نسخه چاپی


المسائل العشر فی الغیبة


یکی از کتاب­های مشهور که درباره­‌ی غیبت امام دوازدهم شیعه علیه­السلام نگاشته شده، پاسخنامه‌ای است که شیخ مفید (متوفی 413 ق.) به ده پرسش اساسی به دست داده است. این کتاب «المسائل العشر فی الغیبة» نام دارد. بیشتر مسایل مطرح شده در آن به موضوع «اصالت اعتقاد به ولادت امام دوازدهم» و «نقش امام در زمان غیبت» باز می­‌گردند. و جالب این‌جاست که پاسخ برخی مطالب ارائه­‌شده از سوی آقای اکبر گنجی و نیز بعضی برداشت­‌های نادرستی که اشخاصی چند (مانند آقایان گنجی، یوسفی اشکوری، و ...) در این زمینه از کتاب مکتب در فرآیند تکامل صورت داده­‌اند، در این کتاب قدیمی هزارساله به­‌گونه­‌ای تفصیلی یافت می­‌شود! برای دسترسی به متن اصلی کتاب اینجا را کلیک کنید و جهت استفاده از ترجمه­‌ی فارسی کتاب اینجا را کلیک کنید.

نوشته شده توسط: Admin در تاریخ جمعه، ۰۹ اسفند ۱۳۸۷
 ارسال به دوستان نسخه چاپی


قرارگیری سه عنوان کتاب جدید در کتاب‌خانه‌ی پایگاه تراث


پیش از این برای سه کتاب «الامام المهدی بین التواتر و حساب الاحتمال»، «غیبة الامام المهدی عند الامام الصادق علیهما‌السلام» و «المهدی المنتظر فی الفکر الاسلامی» معرفی‌نامه در پایگاه تراث قرار گرفته بود. اکنون نسخه‌ی قابل دانلود این کتاب‌ها نیز در پایگاه قرار گرفته است.
برای دانلود «الامام المهدی بین التواتر و حساب الاحتمال» بر روی اینجا، برای «غیبة الامام المهدی عند الامام الصادق علیهما‌السلام» اینجا و برای «المهدی المنتظر فی الفکر الاسلامی» بر روی اینجا کلیک کنید.

نوشته شده توسط: Admin در تاریخ چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۸۷
 ارسال به دوستان نسخه چاپی


فدک در فراز و نشیب
هفتمین کتاب از مجموعه‌ی سلسله پژوهش‌های اعتقادی با نام «فدک در فراز و نشیب» در کتاب‌خانه‌ی پایگاه‌ اینترنتی تراث قرار گرفته است. مولف این کتاب آیت الله سید علی حسینی میلانی است. شما با مراجعه به کتاب‌خانه‌ی تراث یا کلیک بر روی اینجا می‌توانید کتاب را دانلود کنید.
نوشته شده توسط: Admin در تاریخ چهارشنبه، ۱۳ آذر ۱۳۸۷
 ارسال به دوستان نسخه چاپی


<   123   >

جستجو  

کاربران حاضر  
فعلا:
8 مهمان و 0 کاربران ثبت نام شده حاضر.

شما می‌توانید از اینجا وارد سایت شده یا ثبت نام کنید.