Welcome to تراث
منوی کاربری  
ورود کاربران  
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید

اتفاق در مهدی موعود عجل الله فرجه

(316 مجموع کلمات موجود در متن)
(3230 بار مطالعه شده است)  نسخه چاپی
خلاصه:

«اتفاق در مهدی موعود (عجل الله تعالی فرجه الشریف) »
نویسنده‌: سید علی‌اکبر قرشی
این کتاب را در آدینه بوک ببینید.

اعتقاد به یک منجی جهانی، اختصاصی به اسلام ندارد بلکه تمامی مذاهب جهات منتظر روزی هستند که یک شخصیت الهی ظهور نموده و کاخ‌های بیداد زورمندان و زراندوزان را ویران کند. در میان تمام معتقدان به منجی، دین اسلام به ویزه «مذهب شیعه» اهتمامی خاص به این مسأله دارد و می‌گوید چنین شخصی جز با مهدی موعود، تطبیق ندارد. ولی نکته‌ی مهم این است که این مطلب نیز اختصاص به شیعیان ندارد و اهل تسنن نیز اگر به روایات کتب خود مراجعه کنند به همین مطلب دست می‌یابند.
از این رو، مؤلف محترم این کتاب کوشیده است تا با استناد به روایات اهل سنت این حقیقت را اثبات کند که آن‌چه شیعیان به آن عقیده دارند مورد تصدیق اهل سنت هم هست تا از این راه هم سبب نزدیک‌تر شدن دو مذهب به یکدیگر شده و هم سبب تحکیم اعتقادات شیعیان شود.
این کتاب دارای سه فصل است و مجموعاً در سه مطلب خلاصه می‌شود. در مطلب اول اثبات می‌شود که منظور و مراد رسول خدا «صلی‌الله علیه وآله» از حدیث متواتر «یکون بعدی اثنی‌عشر خلیفة» دوازده امام، امیرالمؤمنین و یازده فرزندش علیهم‌السلام هستند و با گروه دیگری هم‌خوانی ندارد.
در مطلب دوم اثبات می‌شود: مهدی موعود علیه‌السلام فرزند نهم امام حسین علیه‌السلام و فرزند چهارم امام رضا علیه‌السلام و فرزند بلافصل امام حسن عسکری علیه‌السلام است و شخص مجهول و نامعلومی نیست. در مطلب سوم، اقوال حدود 40 نفر از بزرگان اهل تسنن نقل شده که همه‌ی آنان ولادت امام زمان علیه‌السلام را نوشته و آن را یقینی می‌دانند.
همان‌طور که گفته شد مزیت این کتاب این است که تمام مطالب آن بدون استثنا از کتب اهل‌سنت جمع‌آوری شده است که به اهداف تألیف این کتاب کمک شایانی کرده است.
این کتاب در کتابخانه پایگاه اینترنتی تراث موجود است؛ می‌توانید از اینجا دانلود کنید.


جستجو  

کاربران حاضر  
فعلا:
13 مهمان و 0 کاربران ثبت نام شده حاضر.

شما می‌توانید از اینجا وارد سایت شده یا ثبت نام کنید.